Voľné radikály

Somavedic a jeho vplyv na voľné radikály

Voľné radikály sú definované ako molekuly, atómy či ióny s nespáreným elektrónom vo valenčnej sfére, ktoré sú schopné aspoň krátkodobej samostatnej existencie. Zjednodušene možno povedať, že organizmus vytvára voľné radikály, aby bol schopný odolávať istým druhom vírusov alebo baktérii, a následne ich neutralizoval pomocou enzýmov. Voľné radikály nie sú samy o sebe extrémne škodlivé. Pozornosť by ste však mali zbystriť v prípade, ak v organizme vznikne v dôsledku nerovnováhy nadmerné množstvo voľných radikálov a nastáva tzv. oxidačný stres. Príčiny sú rôzne – alkohol, tabak, smog, elektromagnetické žiarenie, nesprávny životný štýl, mastná strava… Aké sú dôsledky dlhodobého oxidačného stresu? Telo nie je schopné správnej detoxikácie organizmu, a teda ani správnej regenerácie. Začínajú sa spúšťať procesy, ktoré skôr či neskôr vyvolajú nejaké ochorenie. Voľné radikály prispievajú k vzniku niektorých očných, kožných, pľúcnych, neurodegeneratívnych a imunitných ochorení. Ak sú voľné radikály v nadmernom množstve, dochádza aj k urýchleniu starnutia, čo potvrdilo niekoľko štúdií v USA.

Voľné radikály a oxidačný stres

Zvyčajne sú voľné radikály produkované bunkami počas štandardných metabolických procesov. Bunky však zároveň produkujú aj antioxidanty, ktoré neutralizujú voľné radikály. V ideálnom stave si telo samo dokáže udržať rovnováhu medzi voľnými radikálmi a antioxidantmi. Ak ich je prebytok, teda voľné radikály nie sú v rovnováhe, zvyčajne nastáva už spomínaný oxidačný stres. Z dlhodobého hľadiska spôsobuje rôzne chronické stavy, ku ktorým o. i. patria aj kardiovaskulárne ochorenia, cukrovka či rakovina. Voľné radikály sú za normálnych okolností dobre neutralizované. Ak však vzniká veľké množstvo voľných radikálov (telo je dlhodobo vystresované), tak ich náš organizmus nedokáže neutralizovať. Je predpoklad, že Somavedic je schopný eliminovať voľné radikály. To môže viesť k lepšiemu sústredeniu a vyššej výkonnosti.  Zdôrazňujeme, že využívanie Somavedicu nemá nahradiť lekárske vyšetrenie a ani nenahradzuje účinky užívaných liekov.

Rovnováha voľných radikálov

Mnohonásobné zaťaženie, stúpajúce nároky na pracovný výkon, viacero termínov a situácií, ktoré je potrebné okamžite riešiť – dnes je už málokto schopný vyhnúť sa každodennému napätiu – manažér, kuchár, šofér autobusu, športovec, učiteľ…  Stres sa stáva bežnou súčasťou našich životov a je celosvetovo výrazne narastajúcim zdravotným problémom. A spolu so stresom rastú aj voľné radikály, resp. ich počet. Riešením je zmena životného prostredia (kvalitná strava, správny pitný režim) aj prehodnotenie aktuálneho života. Dobre vieme, že nejde o maličkosti, ktoré sa dajú vyriešiť za jeden deň. Somavedic je efektívnym pomocníkom, ktorý vám pomôže bez extrémnej zmeny životného štýlu (samozrejme, na škodu určite nie je vyvážená zdravá strava, pravidelné cvičenie, vyhýbanie sa elektrosmogu či obmedzenie stresu). Nezabúdajte, že voľné radikály môžu napadnúť akúkoľvek molekulu v organizme a spôsobiť jej oxidačné poškodenie. Trpí psychika. Z dlhodobého hľadiska dochádza k poškodzovaniu telesných buniek, proteínov a dokonca aj DNA.

Páči sa Vám Somavedic?

Jednoducho nám zavolajte alebo vypíšte kontaktný formulár. Ak máte nejaké otázky, neváhajte a zavolajte.